kosice.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Sezóna na Sninských rybníkoch je ohrozená

biokúpalisko možno neotvoria

Kvôli postupu mesta Snina sa tento rok brány biokúpaliska Sninské rybníky možno neotvoria. Vlastník pozemkov v rekreačnej oblasti vyzval mesto ako nájomníka k ukončeniu nájomnej zmluvy. Ak sa situácia nevyrieši, Lesopoľnohospodárska urbárska spoločnosť Snina (LPUS) avizuje voči mestu ďalšie právne kroky.

 

Moji klienti už v novembri minulého roka deklarovali svoj skutočný záujem o rozvoj rekreačnej oblasti rybníky v Snine, dodnes žiaľ nedostali napriek viacerým výzvam žiadnu relevantnú odpoveď. V prípade, že nedôjde k urýchlenému riešeniu situácie zo strany mesta Snina dôjde ako ku krajnému riešeniu k návrhu na súd na neodkladné opatrenie z našej strany,“ povedala právna zástupkyňa LPUS Martina Tekeliová. Dodala, že by tým došlo aj k ohrozeniu letnej sezóny v oblasti, ktorá je v okolí jednou z mála možností na rekreáciu. Mesto už vyzvala k ukončeniu nájomnej zmluvy.

 

Mesto vlastní bazény v rekreačnej oblasti Sninské rybníky. Lesopoľnohospodárskej urbárskej spoločnosti Snina patria pozemky, ktoré má mesto v nájme. Ďalší rozvoj oblasti si vyžaduje ujasnenie vzťahov. LPUS má záujem prevádzkovať areál vo vlastnej réžii. Navrhlo však aj alternatívy v podobe možnosti odkúpiť bazény z majetku mesta aj možnosť vysporiadať majetkové pomery predajom alebo zámenou pozemkov, či založením spoločného podniku. Zatiaľ bezvýsledne.

 

Členom LPUS je približne 2200 obyvateľov Sniny a okolia, ktorí majú v urbári (LPUS) vložený svoj majetok. Výnosy z neho sú však mizivé. Dôvodom je aj zmluva s mestom Snina, ktoré platí za prenájom pozemkov v rekreačnej oblasti urbáru 10-tisíc Eur ročne.

V čase podpisu  nájomnej zmluvy s mestom sme nemali iné možnosti. Dnes sa po zmene vlastníckych pomerov situácia zmenila. Na rozvoj areálu, ktorý by prospel cestovnému ruchu v Snine a obyvateľom mesta, máme pripravený projekt aj investora. Za súčasných neštandardných podmienok, však projekt nemá budúcnosť,“ vysvetlil predseda LPUS Ladislav Kovaľ prečo vyzval urbár mesto na usporiadanie majetkových vzťahov.

 

Tak ako sa každý správny hospodár stará o svoj majetok tak, aby ho zveľadil a aby mu z toho plynul čo najväčší zisk, musí sa tak správať aj urbár. Ak to znamená prínos pre celý región v podobe unikátneho rozvojového projektu, je o dôvod viac konať, aj na strane mesta,“ povedala Ľudmila Halamková predsedníčka Urbárskeho družstva, ktoré je významným podielnikom LPUS.

 

Webyshopping

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Košice, Košice - staré mesto, Barca, Baška, Bukovec, Ďurďošík, Hrasovík, Hýlov, Kavečany, Košické Olšany, Malá Ida, Mlynky, Pereš, Rozhanovce, Šaca, Trsťany, Ťahanovce, Valaliky, Veľká Ida
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang